Niecodzienna lekcja historii – Wizyta w Muzeum Powstania Warszawskiego

„Po pierwszym września 1939 roku nic już nie było takie samo…”. Słowa te towarzyszyły uczestnikom dwóch nietypowych lekcji zorganizowanych 10.09 i 13.09 września 2018 roku  w Muzeum Powstania Warszawskiego.

   Uczniowie klasy 8 m oraz  gimnazjaliści z klasy III f pod opieką nauczyciela historii – pani Anety Morąg oraz polonistki – pani Anny Wolskiej, poznawali mniej lub bardziej znane fakty z życia powstańczej Warszawy.

   Spotkanie miało charakter interaktywny: uczniowie wysłuchali nie tylko ciekawie przedstawionego wykładu na temat wojennych warunków bytowych żołnierzy i cywilów, ale także mogli obejrzeć prezentację zdjęć i filmów, jak również poznać historię wybranych eksponatów z czasów powstańczych. Ponadto uczestnicy grupowo wykonywali zadania nawiązujące do tematyki lekcji. Pisali  m. in. kartki z pamiętnika, wcielając się w rolę sanitariuszki, harcerza lub cywila – mieszkańca Warszawy.

    Zdaniem osób prowadzących zajęcia, nasi uczniowie wykazali się sporą wiedzą z zakresu   II wojny światowej, a także poważnym podejściem do wykonywanych zadań grupowych.

Post Author: ADMIN