W poszukiwaniu jesieni ….

Wykorzystując piękną pogodę, dzieci z oddziału przedszkolnego 0 A w dniu 18 października wybrały się na wycieczkę  do Ogrodu Saskiego. Jesień to przepiękna pora roku, która sprawia, że park jest miejscem odkryć i bogactwem jesiennych darów natury.

Celem wyjścia było kształtowanie wrażliwości na piękno jesiennego krajobrazu; poszerzanie wiedzy na temat środowiska przyrodniczego jakim jest park; przybliżenie roli parku w mieście; wielozmysłowe poznawanie otaczającej przyrody;

W parku szukaliśmy skarbów jesieni i znaleźliśmy je, wystarczyło się tylko rozejrzeć. Dzieci miały okazję wykazać się wiedzą przyrodniczą rozpoznając kasztanowce, dęby, lipy, klony, świerki i modrzewie po liściach, igłach
i owocach.

Dzieliły drzewa na liściaste i iglaste. Zwróciliśmy uwagę na różnice w wyglądzie
i kolorze liści. Określaliśmy kształt, barwę i ich wielkość. Podziwialiśmy jesienny koloryt.

Dzieci spacerowały po parku obserwując przyrodę, nasłuchując jej odgłosów. Najwięcej pozytywnych emocji i zabawy sprawiło dzieciom bieganie, szuranie nogami w jesiennym, miękkim i pachnącym dywanie z jesiennych liści
oraz podrzucanie opadłych liści. Z zapałem i radością zbierały skarby jesieni (wielobarwne liście, lśniące kasztany, żołędzie, szyszki, czerwoną jarzębinę), które po powrocie do szkoły znalazły miejsce w kąciku przyrodniczym.   

Z obserwacji jesiennego parku powstały szkice pełne szczegółów..

     

Post Author: ADMIN