Szkolny konkurs recytatorski – wyniki

5 listopada o godz. 9:00 w bibliotece budynku przy Żelaznej 71 rozpoczął się coroczny konkurs na najpiękniejsze wykonanie utworu poetyckiego.

Tym razem uczniowie zmierzyli się z niełatwym, choć jednocześnie pięknym słowem Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, poety tworzącego głównie w czasie wojny i okupacji.

Recytatorzy sięgnęli jednak po lżejszą tematykę. Wykonali m.in. utwory: „Narty” i „Psy”.

Na uwagę jury zasłużyła umiejętność interpretacyjna uczniów, wyczucie i zrozumienie tekstu.

Mimo to nie przyznano pierwszego miejsca. Poziom wystąpień był natomiast bardzo wyrównany.

Nagrodzeni Recytatorzy:

II miejsce: Lila Bobkowska (klasa 7 m)

II miejsce : Aleksander Kobyliński (klasa 8 m)

III miejsce : Antonina Kocimowska (klasa 7 m)

III miejsce : Dominika Marczewska (klasa 7 m)

Wszystkim gratulujemy odwagi, zapału i umiejętności recytatorskich!

Anna Wolska

Post Author: admin