100 LAT NIEPODLEGŁEJ

9 listopada 2018 roku uczniowie i nauczyciele Naszej Szkoły uroczyście obchodzili  Setną Rocznicę Niepodległości naszej Ojczyzny. O godzinie 8:10 uczniowie z SP 221 Żelazna pod opieką swoich wychowawców wyszli na boisko szkolne, gdzie nastąpiło oficjalne otwarcie obchodów. Na początku uroczyście wkroczył poczet sztandarowy. Padła komenda – Baczność!, po czym wszyscy obecni odśpiewali hymn państwowy! Po hymnie uczniowie z klas mundurowych zaprezentowali pokaz musztry, a na koniec wszyscy ustawili się do pamiątkowego zdjęcia.

Ta część obchodów miała uświadomić uczniom, czym jest patriotyzm oraz jak wielkie znaczenie mają symbole narodowe, takie jak flaga i hymn narodowy.

Następnie odbyły się godziny wychowawcze, których przewodnim tematem była lekcja patriotyzmu („Czym jest patriotyzm?”). Przedłużeniem lekcji o patriotyzmie były warsztaty humanistyczno – artystyczne, podczas których uczniowie przygotowywali krzyżówki i rebusy historyczne z hasłem „NIEPODLEGŁOŚĆ”. Po zakończonych warsztatach uczniowie udali się do kościoła przy ul. Chłodnej na spektakl – montaż słowno – muzyczny ze światłem oraz elementami pantomimy, który nawiązywał do ważnych wydarzeń, związanych z historią Polski i jej drogi do wolności. Spektakl przygotowany perfekcyjnie na długo zostanie w sercach uczniów i nauczycieli.
Było pięknie!

Post Author: ADMIN