Relacja z Mikołajkowego Konkursu Matematycznego

Czy św. Mikołajowi wystarczyło pieniędzy na prezenty? Ile reniferów ma św. Mikołaj? Z jaką prędkością porusza się zaprzęg św. Mikołaja?

Na te i inne pytania odpowiadało 29 uczniów, którzy 6 grudnia 2018 r. wzięli udział w finale Mikołajkowego Konkursu Matematycznego dla klas IV-VI. Zadania zapakowane były do czerwonych skarpet, a rozdawał je św. Mikołaj (któż inny mógłby to robić tego dnia?). Rozwiązanie problemów matematycznych wymagało od uczestników wykazania się przede wszystkim umiejętnością logicznego myślenia.

Najlepsi okazali się:

I miejsce – Michał Cupryjak- klasa V b

I miejsce – Jargalan Myagmardorij- klasa IV b

I miejsce – Hanna Tront – klasa V a

Wyżej wymienieni uczniowie zdobyli maksymalną liczbę punktów.

II miejsce zdobyła Kamila Ciszak – klasa VI a

III miejsca nie przyznano.

Laureatom gratulujemy!!!

Post Author: ADMIN