WOLSKI BON EDUKACYJNY 6 LATKA

Na początku roku szkolnego, we wrześniu, grupy sześciolatków otrzymują komplet materiałów plastycznych
i artykułów papierniczych.

W tygodniu odbywają:

• 2 zajęcia z języka angielskiego realizowane w ramach programu „Wolski Poliglota”
  • 2 zajęcia  z rytmiki
  •  2 zajęcia – „Informatyka dla smyka”
  • 2 zajęcia wspierające kreatywność dziecka (m.in. techniki plastyczne – wałkowanie, malowanie palcami, frotaż, kolaż, wydrapywanki oraz metody artystyczne – drama, pantomima).

W ramach BONU odbywają się badania przesiewowe w kierunku wad postawy dla wszystkich 6 – latków, a w ślad za tym podawane są wytyczne do zajęć gimnastyki korekcyjnej.

W obszarze edukacji kulturalnej:

• Dzieci z oddziałów przedszkolnych uczestniczą w wyjściach do teatru.
    W 1 semestrze roku szkolnego 2018 / 2019 dzieci były na przedstawieniu: „O Piracie Buciorze, który zgubił skarb,
    a zyskał przyjaciela” w Teatrze Capitol
    . Spektakl opowiadał o piracie Buciorze, który przechodził liczne próby siły

i charakteru, aby na koniec zrozumieć, że najbardziej wartościowym skarbem jest przyjaciel.
    Wycieczka była dla dzieci świetną zabawą z bajecznie kolorowymi kostiumami, niespodziewanymi zwrotami akcji
    i zaskakującą puentą.
  • Dzieci z oddziałów przedszkolnych uczestniczą także w wycieczkach. W tym roku szkolnym była to wycieczka do Wielkiej Fabryki Elfów na PGE Narodowym, aby wziąć udział w świątecznych przygotowaniach, ale również pomóc Elfom stworzyć Eliksir Świętego Mikołaja. Pod opieką Elfów Przewodników dzieci wyruszyły w podróż po Wielkiej Fabryce w celu odnalezienia składników eliksiru świątecznego nastroju. Na dzieci czekały aktywności ruchowe, zręcznościowe, zagadki logiczne oraz zadania edukacyjne. Dzieci z radością dzieliły się swoimi świątecznymi marzeniami, a nadmiar energii spożytkowały w punktach interaktywnych. Wizyta zwieńczona była spotkaniem ze Świętym Mikołajem.
  • Innymi zajęciami realizowanymi w ramach BONU EDUKACYJNEGO są np. różne warsztaty tematyczne. Odbyły się już m.in. warsztaty wyrobu świec żelowych, które były wspaniałą możliwością stworzenia ozdób, które można teraz zachować na długie lata.
    Dzieci rozbudzały swoją dziecięcą wyobraźnię i samodzielnie tworzyły kompozycje z różnokolorowych piasków
    i kamyków, suszonych owoców, przypraw, kwiatów, szyszek i muszelek. Stworzenie takich świec dostarczyło dzieciom ogrom estetycznych wrażeń i wywołało niejeden dziecięcy uśmiech.
  • W okresie zimowym każde dziecko w oddziale przedszkolnym dostaje „zdrową kanapkę”.

Post Author: ADMIN