„Mały Książę” w Teatrze Imka

Ciekawą interpretację „Małego Księcia” mogliśmy obejrzeć 16 stycznia 2019 roku, w Teatrze Imka.

Trzy klasy matematyczne pod opieką wychowawców udały się na przedpołudniowy spektakl.

Uwagę młodych widzów przyciągnęła warstwa wizualna sztuki – wykorzystanie sugestywnych obrazów multimedialnych jako tła przedstawienia, a także sztuczki akrobatyczne aktorów, będące oryginalnym dopełnieniem tła przedstawianych dialogów.

Twórcy spektaklu w większości pozostali wierni tekstowi oryginału. Wzbogacili jednak swoją interpretację książki
o partie śpiewanych utworów.

Niektóre sceny sprawiały, że na widowni zapadała cisza skupienia: piękno przekazu słów, ciekawe rozwiązania wizualne i scenograficznie, niebanalne kostiumy – wszystko to w połączeniu z muzyką  tworzyło jedyny w swoim rodzaju klimat.                                                                                                     Anna Wolska

Post Author: ADMIN