Nigdy więcej wojny!

            Pod tym hasłem Nauczyciele i Uczniowie oraz inni Pracownicy SP 221 uczcili 80. rocznicę wybuchu II Wojny Światowej.

Na bogatą ofertę dnia złożyły się:  przygotowane z dużym zaangażowaniem tematyczne lekcje (m. in. poświęcone twórczości K. K. Baczyńskiego), a także warsztaty przeciwdziałające zachowaniom agresywnym (warsztaty o hejcie
z udziałem przedstawicieli Stowarzyszenia EPSILON oraz Fundacji NEBO), profesjonalna  wystawa historycznych zdjęć obrazujących dramatyzm wojny,  wystawa pocztówek młodych warszawiaków, zaadresowanych do osób walczących o Wolną Polskę.

            Klamrą tematycznie spinającą całość był blisko 40-minutowy program słowno-muzyczny   w wykonaniu uczniów, przygotowany pod kierunkiem nauczycieli.

            Podczas przerw można było wsłuchiwać się w teksty współczesnych utworów muzycznych, podejmujących tematykę historii kraju, patriotyzmu i wolności. Dodatkową atrakcją była możliwość skorzystania z przygotowanej specjalnie kawiarenki z wypiekami, gdzie na wygodnych fotelach, z pyszną lemoniadą w ręku świętowaliśmy życie
w wolnym od działań wojennych kraju.

            Wszystkie zaplanowane na 30 września inicjatywy udały się wyśmienicie, dzięki fantastycznemu zaangażowaniu nauczycieli, rodziców i uczniów. Dziękujemy!

Post Author: ADMIN