EKOLOGIA Z TWOJĄ WOLĄ W 221

Z powodu ograniczeń dostępu do szkoły dary dla zwierząt odbiorą pracownicy szkoły i będą one składowane w sali, w której nie ma lekcji. Podzielmy się z naszymi Braćmi Mniejszymi.
Dla nich to wyjątkowo trudny czas.

Zbiórka wchodzi do rywalizacji „Klasa na medal”

Uczniowie klasy 3B byli bardzo zaangażowani w akcję i zebrali wiele worków ze śmieciami.
Akcja miała na celu budzenie i wzmacnianie świadomości ekologicznej uczniów
oraz odpowiedzialności za środowisko naturalne.

Z radością informujemy, że Nasza Szkoła Przystąpiła do kampanii Tusz do paki!
Na terenie szkoły AKCJĘ koordynuje Pani Izabela Andrysiak i Pani Magdalena Marzec (klasa 3b)
sala 113 oraz Pan Mateusz Niewiadomski (WF).

Zbieramy tusze do drukarek atramentowych, nie tonery.
Dzieci za wrzucenie tuszu do pojemnika wynagradzane są naklejką z podziękowaniem.

Strona kampanii

Jesteśmy firmą, która od niemal 20-stu lat prowadzi zbiórki zużytych tuszy i tonerów. Od początku działalności część pieniędzy uzyskanych ze zbiórek przekazujemy na Domy dziecka.

1 września rozpoczęliśmy  w szkołach i przedszkolach na terenie Polski akcję ekologiczno – pomocową.

Namawiamy placówki oświatowe do zaangażowania dzieci i młodzieży do pomocy schroniskom dla zwierząt w całej Polsce poprzez oddawanie zużytych tuszów z drukarek atramentowych .

Mamy umowę z Towarzystwem Opieki nad Zwierzętami w Polsce (TOZ), które jest beneficjentem akcji.

Zadaniem dzieci jest przynoszenie pustych tuszów do placówek i wrzucanie ich do specjalnie przygotowanych kartoników wrzutowych. Naszą rolą jest, aby tusze trafiły do recyclingu a część uzyskanych środków zamieniamy na karmę dla schronisk podległych TOZ.

Uczymy dzieci zachowań proekologicznych i prospołecznych, wyrabiamy wrażliwość na niedolę bezdomnych zwierząt.

Z wyrazami szacunku,
Beata Zawisza