Informacje

Szanowni Państwo,

Drodzy Uczniowie,

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych na spotkanie informacyjne dotyczące

Konkursu Matematycznego „FerMat” oraz naboru do oddziałów eksperymentalnych na poziomie klas 7 z autorskim programem nauczania matematyki.

Spotkanie odbędzie się na platformie ZOOM w dniu 27 kwietnia o godzinie 17.00

 

Link: https://us02web.zoom.us/j/82103886743?pwd=STBlYVVOYmxRRnViOWpOZVU1cE5uQT09

ID: 821 0388 6743
Hasło: matematyka

 

Jednocześnie informujemy, iż w zakładce: Klasy matematyczne znajdziecie Państwo możliwość rejestracji online  do Konkursu „ FerMat”.

Zapraszamy

W Naszej Szkole od września 2017 r. funkcjonują klasy 7 i 8 matematyczne, realizujące autorski rozszerzony program nauczania matematyki, którego autorem jest prof. Wojciech Guzicki. Uczęszczają do nich utalentowani matematycznie uczniowie – laureaci
i finaliści konkursów kuratoryjnych z terenu Warszawy i jej okolic. Uczą się matematyki  w ciągu sześciu godzin tygodniowo, w podziale na grupy utworzone ze względu na prezentowany poziom umiejętności, wytrwałości i tempo pracy – pod najbardziej fachową opieką nauczycieli tego przedmiotu. Ponadto zainteresowani uczniowie mogą brać udział w zajęciach koła matematycznego oraz
w dodatkowych zajęciach rozwijających z innych przedmiotów ścisłych
i przyrodniczych w ramach „Wolskiej Kuźni Talentów”.
Patronat naukowy nad przedsięwzięciem sprawuje Wydział Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego.

W bieżącym roku szkolnym, podobnie jak w poprzednich, uczniowie klas matematycznych odnoszą ogromne sukcesy w konkursach przedmiotowych.

Szkoła planuje zorganizowanie kolejnych klas matematycznych w roku szkolnym 2021/2022
bez rejonizacji

Uzdolnionych matematycznie uczniów klas szóstych, zapraszamy do udziału w V edycji konkursu matematycznego „FerMAT” organizowanego pod patronatem Burmistrza Dzielnicy Wola.

W bieżącym roku szkolnym Konkurs „FerMAT” odbędzie się  w dniu 11 maja 2021. Godzina zostanie podana podczas SPOTKANIA INFORMACYJNEGO 27 kwietnia 2021 o godzinie 17:00  w budynku Szkoły Podstawowej nr 221 przy ul. Żelaznej 71.
Warunkiem przystąpienia do konkursu jest dokonanie rejestracji Rejestracja online FerMAT

 

Serdecznie zapraszamy.