Edukacja Cyrkularna

? Nasza szkoła jako jedna z 5. w Warszawie i 10. z terenu województwa mazowieckiego została wybrana i przystąpiła do udziału w pilotażu projektu Edukacji Cyrkularnej. Już w najbliższych miesiącach dla wybranych klas zostaną przeprowadzone zajęcia.

? "Celem (...) projektu jest edukacja uczniów, nauczycieli oraz kadry kierowniczej na temat gospodarki obiegu zamkniętego oraz możliwości wdrożenia projektów cyrkularnych w szkołach. Chcemy pomóc uczniom zrozumieć konsekwencje ich konsumenckich wyborów i obudzić w nich poczucie odpowiedzialności za naszą planetę. Pragniemy pokazać, że gospodarka cyrkularna to nie tylko decyzje podejmowane na wysokim szczeblu, ale też codzienne nawyki każdego z nas" (dr Agnieszka Sznyk).

? Jest to projekt realizowany we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego w Warszawie, Mazowieckim Samorządowym Centrum Szkolenia Nauczycieli, Ambasadą Królestwa Niderlandów w Polsce, Polish Circular Hotspot oraz firmą Rekopol.

Data dodania: 2022-09-02 20:57:26
Data edycji: 2022-09-04 17:49:11