Informujemy, że od dn. 26.06.2024 r. Sekretariat Szkoły będzie czynny tylko w budynku przy ul. Ogrodowej 42/44 - tel. 22 620 17 40.
Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Co nas wyróżnia

Pozytywna różnorodność

Prowadzimy w naszej Szkole klasy eksperymentalne – matematyczne (jedyne takie w Warszawie i w Polsce). Specjalizujemy się również w prowadzeniu klas integracyjnych oraz dla obcokrajowców – uczniów, którzy przyjeżdżają z zagranicy. Nie zapominamy także o klasach ogólnodostępnych. Dzięki temu w naszej Szkole poznajemy inne kultury, a przede wszystkim w praktyczny sposób uczymy się szacunku i tolerancji.

 

Przyjazna atmosfera

Wielu z nas podkreśla, że w Szkole panuje przyjazna i miła atmosfera. Tak naprawdę wszyscy ją tworzymy – uczniowie, rodzice, nauczyciele. Dbamy o szacunek wśród społeczności – widzimy swoją różnorodność, okazujemy tolerancję, jesteśmy otwarci na innych. Wierzymy, że każdy uczeń jest zdolny – uczniowie osiągają sukces na miarę indywidualnych możliwości. Małymi krokami zmieniamy także przestrzeń dookoła nas - zależy nam, aby także ona tworzyła przyjazny klimat, np. nasza stołówka w budynku przy ul. Ogrodowej zdobyła wyróżnienie w VII edycji konkursu na najlepsze szkolne i przedszkolne przestrzenie uczenia się w Warszawie.

 

Bezpieczeństwo

Nasz Szkoła mieści się w dwóch budynkach – przy ul. Ogrodowej 42/44 uczą się zerówkowicze oraz uczniowie klas 1-4, zaś w budynku przy ul. Żelaznej 71 uczniowie klas 5-8. Taki podział sprzyja indywidualnemu podejściu, zwiększeniu poczucia bezpieczeństwa. Jesteśmy też jedną z nielicznych szkół, która jest jednozmianowa. Najmłodsi uczniowie zaczynają zajęcia o godz. 8.00, zaś starsi najpóźniej do 8.50. Nasza świetlica szkolna działa do godz. 17.30. Budynek przy ul. Ogrodowej został dostsowany do aktualnych przepisów przeciwpożarowych wymaganych dla oddziałów przedszkolnych.

 

Pracujemy twórczo

W szkole realizujemy nie tylko podstawę programową, ale staramy się angażować uczniów do różnego rodzaju projektów, akcji społecznych, konkursów i innowacji. Prowadzimy koła zainteresowań i zajęcia dodatkowe. Nasza świetlica szkolna działa bardzo dobrze! Dodatkowo realizujemy m.in. wolontariat (Chuligani Dobrej Woli), gazetkę szkolną, Kuźnię Talentów, Punkt Nauczania Mniejszości Ukraińskiej. W naszej szkole nie usłyszysz też tradycyjnych dzwonków - w budynku przy ul. Ogrodowej nie mamy ich w ogóle, zaś w budynku przy ul. Żelaznej towarzyszy nam muzyka.

 

Zaangażowana kadra

Nasz zgrany zespół tworzą wykwalifikowani nauczyciele, którzy interesują się sprawami uczniów. W naszej Szkole mamy także wielu specjalistów, m.in. pedagogów, psychologów, logopedów, terapeutów pedagogicznych, SI. Uczniowie mogą liczyć także na życzliwą pomoc pracowników administracji i obsługi.

 

Dogodna lokalizacja

Nasza Szkoła mieści się w dogodnej lokalizacji pod względem komunikacyjnym, a także bliskości m.in. muzeów, teatrów, kin. Warto zaznaczyć, że nasze budynki znajdują się w bezpośrednim sąsiedztwie granic getta warszawskiego. Budynek przy ul. Żelaznej 71 jest także wpisany do ewidencji zabytków.

 

 

Data dodania: 2021-08-17 15:32:29
Data edycji: 2024-02-16 09:48:04
Ilość wyświetleń: 15610

Kalendarz

Kalendarz

Współpracujemy z:

Informacje
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji PublicznejTłumacz języka migowego
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Tłumacz języka migowego