Pozytywna różnorodność

Prowadzimy w naszej Szkole klasy eksperymentalne – matematyczne (jedyne takie w Warszawie i w Polsce). Specjalizujemy się również w prowadzeniu klas integracyjnych oraz dla obcokrajowców – uczniów, którzy przyjeżdżają z zagranicy. Nie zapominamy także o klasach ogólnodostępnych. Dzięki temu w naszej Szkole poznajemy inne kultury, a przede wszystkim w praktyczny sposób uczymy się szacunku i tolerancji.

Przyjazna atmosfera

Wielu z nas podkreśla, że w Szkole panuje przyjazna i miła atmosfera. Tak naprawdę wszyscy ją tworzymy – uczniowie, rodzice, nauczyciele. Dbamy o szacunek wśród społeczności – widzimy swoją różnorodność, okazujemy tolerancję, jesteśmy otwarci na innych. Wierzymy, że każdy uczeń jest zdolny – uczniowie osiągają sukces na miarę indywidualnych możliwości. Małymi krokami zmieniamy także przestrzeń dookoła nas - zależy nam, aby także ona tworzyła przyjazny klimat, np. nasza stołówka w budynku przy ul. Ogrodowej zdobyła wyróżnienie w VII edycji konkursu na najlepsze szkolne i przedszkolne przestrzenie uczenia się w Warszawie.

Bezpieczeństwo

Nasz Szkoła mieści się w dwóch budynkach – przy ul. Ogrodowej 42/44 uczą się zerówkowicze oraz uczniowie klas 1-4, zaś w budynku przy ul. Żelaznej 71 uczniowie klas 5-8. Taki podział sprzyja indywidualnemu podejściu, zwiększeniu poczucia bezpieczeństwa. Jesteśmy też jedną z nielicznych szkół, która jest jednozmianowa. Najmłodsi uczniowie zaczynają zajęcia o godz. 8.00, zaś starsi najpóźniej do 8.50. Nasza świetlica szkolna działa do godz. 17.30. Budynek przy ul. Ogrodowej został dostsowany do aktualnych przepisów przeciwpożarowych wymaganych dla oddziałów przedszkolnych.

Pracujemy twórczo

W szkole realizujemy nie tylko podstawę programową, ale staramy się angażować uczniów do różnego rodzaju projektów, akcji społecznych, konkursów i innowacji. Prowadzimy koła zainteresowań i zajęcia dodatkowe. Nasza świetlica szkolna działa bardzo dobrze! Dodatkowo realizujemy m.in. wolontariat (Chuligani Dobrej Woli), gazetkę szkolną, Kuźnię Talentów, Punkt Nauczania Mniejszości Ukraińskiej. W naszej szkole nie usłyszysz też tradycyjnych dzwonków - w budynku przy ul. Ogrodowej nie mamy ich w ogóle, zaś w budynku przy ul. Żelaznej towarzyszy nam muzyka.

Zaangażowana kadra

Nasz zgrany zespół tworzą wykwalifikowani nauczyciele, którzy interesują się sprawami uczniów. W naszej Szkole mamy także wielu specjalistów, m.in. pedagogów, psychologów, logopedów, terapeutów pedagogicznych, SI. Uczniowie mogą liczyć także na życzliwą pomoc pracowników administracji i obsługi.

Dogodna lokalizacja

Nasza Szkoła mieści się w dogodnej lokalizacji pod względem komunikacyjnym, a także bliskości m.in. muzeów, teatrów, kin. Warto zaznaczyć, że nasze budynki znajdują się w bezpośrednim sąsiedztwie granic getta warszawskiego. Budynek przy ul. Żelaznej 71 jest także wpisany do ewidencji zabytków.

Data dodania: 2021-08-17 15:32:29
Data edycji: 2024-02-16 09:48:04