Pozytywna różnorodność

Prowadzimy w naszej Szkole klasy eksperymentalne – matematyczne (jedyne takie w Warszawie i w Polsce). Specjalizujemy się również w prowadzeniu klas integracyjnych oraz dla obcokrajowców – uczniów, którzy przyjeżdżają z zagranicy. Nie zapominamy także o klasach ogólnodostępnych. Dzięki temu w naszej Szkole poznajemy inne kultury, a przede wszystkim praktyczny sposób uczymy się szacunku i tolerancji.

Przyjazna atmosfera

Wielu z nas podkreśla, że w Szkole panuje przyjazna i miła atmosfera. Tak naprawdę wszyscy ją tworzymy – uczniowie, rodzice, nauczyciele. Dbamy o szacunek wśród społeczności – widzimy swoją różnorodność, okazujemy tolerancję, jesteśmy otwarci na innych. Wierzymy, że każdy uczeń jest zdolny – uczniowie osiągają sukces na miarę indywidualnych możliwości.

Bezpieczeństwo

Nasz Szkoła mieści się w dwóch budynkach – przy ul. Ogrodowej 42/44 uczą się zerówkowicze oraz uczniowie klas 1-4, zaś w budynku przy ul. Żelaznej 71 uczniowie klas 5-8. Taki podział sprzyja indywidualnemu podejściu, zwiększeniu poczucia bezpieczeństwa. Jesteśmy też jedną z nielicznych szkół, która jest jednozmianowa. Najmłodsi uczniowie zaczynają zajęcia o godz. 8.00, zaś starsi najpóźniej do 8.50. Nasza świetlica szkolna działa do godz. 17.30.

Pracujemy twórczo

W szkole realizujemy nie tylko podstawę programową, ale staramy się angażować uczniów do różnego rodzaju projektów, akcji społecznych, konkursów i innowacji. Prowadzimy koła zainteresowań i zajęcia dodatkowe. Nasza świetlica szkolna działa bardzo dobrze! Dodatkowo realizujemy m.in. wolontariat (Chuligani Dobrej Woli), gazetkę szkolną, Kuźnię Talentów, Punkt Nauczania Mniejszości Ukraińskiej.

Zaangażowana kadra

Nasz zgrany zespół tworzą wykwalifikowani nauczyciele, którzy interesują się sprawami uczniów. W naszej Szkole mamy także wielu specjalistów, m.in. pedagogów, psychologów, logopedów, terapeutów pedagogicznych, SI, rehabilitanta. Uczniowie mogą liczyć także na życzliwą pomoc pracowników administracji i obsługi.

Dogodna lokalizacja

Nasza Szkoła mieści się w dogodnej lokalizacji pod względem komunikacyjnym, a także bliskości m.in. muzeów, teatrów, kin. Warto zaznaczyć, że nasze budynki znajdują się w bezpośrednim sąsiedztwie granic getta warszawskiego. Budynek przy ul. Żelaznej 71 jest także wpisany do ewidencji zabytków.

Data dodania: 2021-08-17 15:32:29
Data edycji: 2022-01-29 19:51:34