Konkurs matematyczny FerMat

Konkurs FerMat jest konkursem matematycznym, dedykowanym uczniom klas 4-6. Pierwsza edycja konkursu FerMat odbyła się w 2017 roku. Pomysłodawcą konkursu, jak i jego nazwy, był profesor Jerzy Bednarczuk. Pod hasłem FerMat kryje się kilka znaczeń. Konkurs odbywa się w siedzibie Szkoły Podstawowej Nr 221 z Oddziałami Integracyjnymi im. Barbary Bronisławy Czarnowskiej przy ulicy Żelaznej, a pierwiastek żelazo ma łaciński skrót Fer. Konkurs jest matematyczny, więc człon Mat tłumaczy się sam. Ponadto Fermat to również nazwisko wybitnego francuskiego matematyka Pierre de Fermat, żyjącego w XVII wieku, znanego m.in. z Małego i Wielkiego Twierdzenia Fermata, punktu Fermata i Spirali Fermata.

Data dodania: 2021-08-17 21:35:38
Data edycji: 2021-11-10 18:11:36