Informujemy, że wnioski o przyjęcie do: 1) klas przygotowawczych dla cudzoziemców przyjmowane są w Sekretariacie przy ul. Ogrodowej 42/44; 2) klas 0-8 przyjmowane są w Sekretariacie przy ul. Żelaznej 71.

Misja i wizja szkoły

Misja Szkoły

Misją szkoły jest kształcenie i wychowanie w duchu wartości oraz poczucia odpowiedzialności, miłości do ojczyzny i szacunku dla polskiego dziedzictwa kulturowego. Jednocześnie szkoła jest otwarta na wartości kultur Europy i świata, kładąc nacisk na kształtowanie umiejętności nawiązywania kontaktów z rówieśnikami, w tym z przedstawicielami innych kultur i religii. Szkoła zapewnia pomoc we wszechstronnym rozwoju uczniów, obejmującym sferę intelektualną, psychiczną, społeczną, psychologiczną i pedagogiczną, uwzględniając także specjalne potrzeby edukacyjne.

Wizja Szkoły

Tworzymy miejsce z życzliwą atmosferą, gdzie każdy czuje się bezpiecznie. W naszej szkole wspólnie szukamy skutecznych rozwiązań problemów, skupiając się na pozytywnych aspektach działań. Współtworzymy przyjazne środowisko, którego członkowie są otwarci, zmotywowani do pracy i potrafiący przyjąć odmienne stanowisko poparte rozsądną argumentacją. Sukces mierzymy proporcjonalnymi postępami, nie wynikami i rankingami. Kładziemy nacisk na szacunek, zaangażowanie, odpowiedzialność i sumienność. Budujemy na fundamencie wzajemnego zaufania, cieszymy się z sukcesów i wspieramy się w trudnych chwilach. Jesteśmy otwarci na dialog, dbamy o dobre imię naszej Ojczyzny poprzez sumienną pracę i dążenie do lepszego jutra.

Data dodania: 2024-08-30 13:57:41