Mobilne Centrum Edukacyjne

W dn. 6 czerwca, specjalnie dla uczniów i nauczycieli z naszej Szkoły przyjechało Mobilne Centrum Edukacyjne Narodowej Agencji Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności.

Mobilne Centrum Edukacyjne - waży 40 ton i ma długość ponad 16 metrów – nie zmieściłoby się na żadnym z naszych dwóch szkolnych parkingów. Dziś część naszych uczniów z klas 5, 6, 7 mogło wziąć udział w niezwykłym wydarzeniu – warsztatach z najnowocześniejszymi, multimedialnymi pomocami dydaktycznymi.

W trakcie zajęć wykorzystywano:

- Ozoboty,

- Roboty Cubo,

- Roboty Photon,

- Kostki Merge,

- Roboty Fable,

- Beeboty.

Dziękujemy:

• Zarządowi Dzielnicy Wola m.st. Warszawy za współpracę i udostępnienie placu przed Biblioteką Publiczną przy Al. Solidarności 90;
  • Wydziałowi Oświaty i Wychowania dla Dzielnicy Wola m.st. Warszawy za pomoc organizacyjną;
  • Mazowieckiemu Samorządowemu Centrum Doskonalenia Nauczycieli za współorganizację wydarzenia;
  • Zakładowi Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielnicy Wola m.st. Warszawy.

Ciekawostka o Mobilnym Centrum Edukacyjnym:

• waga: 40 ton (w tym ciągnik – 8,3 t, naczepa – 18,9 t, wyposażenie 12,8 t);
  • wymiary drogowe: długość 16,2 m, szerokość 2,55 m, wysokość 3,96 m;
  • wymiary po rozłożeniu: długość 16,2 m, szerokość 4,75 m (ze schodami 6,35), wysokość 3,96 m.
Data dodania: 2022-06-06 14:16:37
Data edycji: 2022-06-06 14:18:41