Osiągnięcia matematyków

Do II etapu konkursu matematycznego Mazowieckiego Kuratora Oświaty awansowało 20 uczniów (4 siódmoklasistów i 16 ósmoklasistów), co daje nam pierwsze miejsce w całym województwie.

Oto oni: Julia Bojda, Michał Bublewicz, Milena Jaźwińska, Karolina Krasowska, Mateusz Kukier, Wojciech Leoszkiewicz, Jacek Łakomski, Krzysztof Maksymowicz, Mateusz Bożuta, Krzysztof Michałek, Stanisław Mocny, Adam Niewola, Wojciech Nowacki, Jan Paszka, Aleksandra Różalska, Adam Szkaradek, Gabriela Wielgus, Jakub Wilczyński, Jakub Zagrodzki, Błażej Zima.

Na 20 możliwych punktów do zdobycia nasi uczniowie uzyskali: 1 wynik 20-punktowy, 2 wyniki 19-punktowe, 3 wyniki 18-punktowe i 4 wyniki 17-punktowe.
Warto nadmienić, że standardowy próg przejścia do kolejnego etapu wynosi 16 punktów, jednak jeśli osiągnie go mniej niż 5% uczestników, to zostaje obniżony. Tegoroczny próg ustalił się na poziomie 12 punktów.

Publikację listy uczestników II etapu poprzedza losowa weryfikacja. Organizator poprosił nas o cztery wskazane przez siebie prace uczniów do kontroli. W jej wyniku z trzech siedemnastek i jednej szesnastki zrobiły się cztery siedemnastki. :-)
Jak się okazuje, oceniamy surowiej niż rejonowa komisja konkursowa. Być może nasi uczniowie nie zawsze są z tego powodu szczęśliwi, ale jedno jest pewne — po nauce z nami żadne konkursy matematyczne im niestraszne! ;-)

Gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne etapy!

Data dodania: 2021-11-10 07:53:22
Data edycji: 2021-12-01 22:20:36