Po II etapie OMJ, czyli długi bieg i zasłużone ferie

Przygotowanie do takiej imprezy jak Olimpiada Matematyczna Juniorów przypomina bieg długodystansowy. Na ostateczny rezultat pracuje się długo i cierpliwie. Wiedzą o tym najlepiej nasi ambitni uczniowie.
Serdecznie gratulujemy całej naszej (najliczniejszej w kraju) 31-osobowej reprezentacji! Pamiętajcie, że niezależnie od rezultatów Wasz wysiłek jest na wagę złota.

Jak wiadomo, dobry wynik w II etapie jest przepustką do finału i pozwala ominąć standardową rekrutację do szkoły ponadpodstawowej. Wywołuje to u uczniów spore emocje i potęguje determinację w procesie przygotowań.
Szczególnie mocno odczuwają tę presję 8-klasiści, biorący udział w OMJ po raz ostatni. Dla większości z nich bieg ku olimpiadzie trwał blisko półtora roku — od początku klasy 7.

Niniejszym szczególnie im życzymy ferii regenerujących, pełnych intelektualnego lenistwa. Zbierajcie siły, bo w nowym semestrze nie zwalniamy tempa. Mamy dla Was jeszcze wiele ładnej matematyki. :-)

Należy uczciwie stwierdzić, że nam nauczycielom też ulżyło, że już ferie. Żyliśmy olimpiadą nie mniej niż nasi cudowni uczniowie (niektórzy twierdzą, że nawet bardziej…).

Przy okazji chcielibyśmy się pochwalić warsztatami, które zorganizowaliśmy naszym uczniom w ramach lepszego przygotowania do OMJ.
W grudniu i styczniu spędziliśmy z nimi łącznie 6 godzin na warsztatach stacjonarnych i 3 godziny na zdalnych. Przerabiane były m.in. takie tematy, jak: nierówność trójkąta, wymierność i niewymierność liczb, przystawanie trójkątów, równania diofantyczne, nieliniowe układy równań oraz linie środkowe i równoległoboki.
Frekwencja dopisała wspaniale. Uczniów nie trzeba było specjalnie namawiać.

Słowem — dzieje się w naszej świątyni matematyki. I dziać się będzie dalej!

Data dodania: 2022-01-31 19:28:25
Data edycji: 2022-02-01 02:12:04