Wiceprezydent Warszawy w naszej Szkole

Dzisiaj naszą szkołę odwiedzili wyjątkowi goście – Pani Renata Kaznowska – Zastępczyni Prezydenta m.st. Warszawy oraz Pani Grażyna Orzechowska-Mikulska – Zastępczyni Burmistrza Dzielnicy Wola m.st. Warszawy.

"Olbrzymi sukces Szkoły Podstawowej nr 221 z Oddziałami Integracyjnymi im. Barbary Bronisławy Czarnowskiej w Międzynarodowych Drużynowych Zawodach Matematyczno-Fizycznych "Náboj Junior".
Nie wiem czy wiecie, ale w Szkole Podstawionej nr 221 działają eksperymentalne klasy matematyczne ?‍?.
Dziś spotkałam się z uczniami i uczennicami szkoły którzy odnieśli sukces w Międzynarodowych Drużynowych Zawodach Matematyczno - Fizycznych "Náboj Junior" . Wolskie drużyny zajęły w klasyfikacji europejskiej 2., 78. i 126 miejsce?na ponad 1300 drużyn z całej Europy, w klasyfikacji Polski – 1., 10. i 21. miejsce?, a spośród szkół z Warszawy – 1., 4. i 5. miejsce?.
To wspaniały wynik, który jest dumą, ale także efektem wspierania uczniów i uczennic, którzy uczą się w klasach eksperymentalnych – matematycznych. To nie tylko nauka matematyki i fizyki pozwala odnosić sukces, ale pasja i praca nad umiejętnościami XXI wieku tj. współpraca w zespole, komunikacja, rozwiązywanie problemów. Łącznie z całej Europy startowały dokładnie 1392 zespoły tj. 5569 uczniów.
Gratuluję uczniom:
?drużyna nr 1 (2⃣ miejsce w Europie ): Jakub Zagrodzki (klasa 8 ), Tomasz Ostrowski (klasa 8 ), Antoni Chwiejczak (klasa 8 ), Jerzy Fronczyk (klasa 8);
?drużyna nr 2 (7⃣8⃣. miejsce w Europie ): Jacek Łakomski (klasa 8 ), Bartosz Bartodziej (klasa 8 ), Jakub Żyto (klasa 8 ), Piotr Zalewski (klasa 7);
?drużyna nr 3 (1⃣2⃣6⃣. miejsce w Europie ): Urszula Kwiatkowska (klasa 7), Lena Ciach (klasa 7), Bartosz Malinowski (klasa 7), Paweł Warchoł (klasa 7).
oraz nauczycielom i nauczycielkom, którzy wspaniale przygotowują młode pokolenie: Pani Marcie Gródek, Pani Agnieszce Kosińskiej, Panu Mateuszowi Dębowskiemu oraz Panu Filipowi Majewskiemu.
Podziękowania dla Pana Michała Stępnia – Dyrektorowi SP221 za tworzenie miejsca, które służy rozwojowi zdolnych, młodych ludzi." (Strona Facebook, Renata Kaznowska - Wiceprezydent m.st. Warszawy)

Dziękujemy za rozmowę z uczniami i nauczycielami, którzy odnieśli wielki sukces naszej szkoły, Warszawy oraz Polski.
Dziękujemy za docenienie, oraz słowa uznania.

Źródła:
Tekst: Strona Facebook, Renata Kaznowska - Wiceprezydent m.st. Warszawy (@wiceprezydentrenatakaznowska)
Zdjęcia: Strona Facebook, Renata Kaznowska - Wiceprezydent m.st. Warszawy (@wiceprezydentrenatakaznowska)
Zdjęcie na stronie głównej: Strona Facebook, Miejska Wola (@miejskawola)

Data dodania: 2023-01-18 11:33:29
Data edycji: 2023-01-18 21:18:00