Wyniki OMJ - nowy rekord

? OMJ — nowy rekord (1. miejsce po staremu) ?
Kilka dni temu zakończyła się XVIII Olimpiada Matematyczna Juniorów. Naszą szkołę godnie reprezentowało w finale 1️⃣2️⃣ osób spośród 1️⃣6️⃣8️⃣ uczniów z całego kraju. Jest to pierwszy wynik pod względem liczby laureatów i finalistów wśród wszystkich szkół w Polsce.

1️⃣0️⃣ reprezentantów uzyskało tytuł laureata. To nasz nowy rekord! Szczególne gratulacje składamy Kubie Zagrodzkiemu z klasy 8e, który znalazł się w gronie 6 najlepszych laureatów I stopnia. Cała czołówka stanowi skład reprezentacji naszego kraju w Czesko-Polsko-Słowackich Zawodach Matematycznych Juniorów. Kuba jest też beneficjentem stypendium Fundacji mBanku, ufundowanym dla laureatów z najwyższymi wynikami.

Warto wspomnieć, że próg wejścia do finału olimpiady był w tym roku rekordowo wysoki. Wyniósł 21 punktów na 30 (dla porównania: w zeszłym roku 13). Tym bardziej cieszy, że nasi uczniowie tak doskonale poradzili sobie zarówno w drugim, jak i w trzecim etapie konkursu. Tradycyjnie znakomita większość laureatów i finalistów to uczniowie klas 8. Siódmoklasistom również gratulujemy wysiłku. Głowa do góry, w przyszłym roku czas na Was! Niektórzy znaleźli się tuż pod progiem. Pocieszeniem może być wyjazd na obóz naukowy olimpiady, na który zakwalifikowały się także osoby spoza listy finalistów.

A oto lista naszych mistrzów.
Jakub Zagrodzki (8e) — laureat I stopnia
Antoni Chwiejczak (8e) — laureat II stopnia
Michał Bublewicz (8d) — laureat III stopnia
Marta Grzeszkiewicz (8e) — laureatka III stopnia
Mateusz Kukier (8e) — laureat III stopnia
Jacek Łakomski (8d) — laureat III stopnia
Jargalan Myagmardorj (8d) — laureat III stopnia
Tomasz Ostrowski (8e) — laureat III stopnia
Piotr Zalewski (7d) — laureat III stopnia
Jakub Żyto (8d) — laureat III stopnia
Bartosz Bartodziej (8e) — finalista
Paweł Warchoł (7c) — finalista

Osoby zakwalifikowane na obozy matematyczne OMJ
Poziom Olimpiady Matematycznej Juniorów: Krzysztof Kowalik (7d), Paweł Warchoł (7c), Piotr Zalewski (7d)
Poziom Olimpiady Matematycznej: Jakub Zagrodzki (8e)

Gratulujemy!

Zapraszamy na spotkanie informacyjne w dn. 1️⃣9️⃣.0️⃣4️⃣.2️⃣0️⃣2️⃣3️⃣ r. (środa) o godz. 1️⃣7️⃣.0️⃣0️⃣ - budynek Szkoły przy ul. Żelaznej 71.
Data dodania: 2023-03-27 18:00:32
Data edycji: 2023-03-27 18:04:38