[2021/22] II etap Konkursu Przedmiotowego z Matematyki

Do II etapu konkursu matematycznego Mazowieckiego Kuratora Oświaty awansowało 20 uczniów (4 siódmoklasistów i 16 ósmoklasistów), co daje nam pierwsze miejsce w całym województwie.

Na 20 możliwych punktów do zdobycia nasi uczniowie uzyskali: 1 wynik 20-punktowy, 2 wyniki 19-punktowe, 3 wyniki 18-punktowe i 4 wyniki 17-punktowe.
Warto nadmienić, że standardowy próg przejścia do kolejnego etapu wynosi 16 punktów, lecz jeśli osiągnie go mniej niż 5% uczestników, to zostaje obniżony. Tegoroczny próg ustalił się na poziomie 12 punktów.

Publikację listy uczestników II etapu poprzedza losowa weryfikacja. Organizator poprosił nas o cztery wskazane przez siebie prace uczniów do kontroli. W jej wyniku z trzech siedemnastek i jednej szesnastki zrobiły się cztery siedemnastki. :-)
Jak się okazuje, oceniamy surowiej niż rejonowa komisja konkursowa. Być może nasi uczniowie nie zawsze są z tego powodu szczęśliwi, ale jedno jest pewne — po nauce z nami żadne konkursy matematyczne im niestraszne! ;-)

Gratulujemy wspaniałej dwudziestce i trzymamy kciuki za kolejne etapy!

Data dodania: 2022-01-24 22:55:00
Data edycji: 2022-08-29 00:29:29