[2021/22] Światowy Dzień Matematyki, czyli królowa nauk dla wszystkich

W mijającym tygodniu obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Matematyki.
Codziennych miłośników matematyki u nas dostatek — klasy matematyczne liczą blisko 60 uczniów. Nadarzyła się świetna okazja, aby pasja naszych podopiecznych mogła rozlać się szerokim strumieniem po całej szkole i dotrzeć do innych klas.

Za organizację odpowiadała Marta Gródek, a wspierali ją — a jakże — prawie wszyscy uczniowie klas matematycznych. Ochotnicy podzielili się na 7 zespołów, a następnie przygotowali i przeprowadzili we wtorek niecodzienne lekcje matematyki dla wszystkich pozostałych klas od 5 do 8.
Przedsięwzięcie zgoła imponujące i wykonane z rozmachem!

• Klasy 5a, 5b, 6a, 6b i 7b rozwiązywały łamigłówki i zadania w ramach matematycznego escape roomu.

• Klasy 7a, 7c i 8b uczestniczyły w drużynowych minizawodach matematycznych, wzorowanych na konkursie Náboj

• Z kolei klasy 7f i 8a poznawały barwny świat wielościanów foremnych i półforemnych, konstruując rozmaite bryły z klocków Reko.

We wszystkich grupach zajęciowych widać było duże zaangażowanie zarówno po stronie uczestników, jak i organizatorów.

Jednym matematyka jest na tyle bliska, że wybierają klasy olimpijskie, a dla innych to przedmiot jak każdy inny. Jednak w ten jeden dzień matematyka połączyła wszystkich naszych uczniów, dając im po prostu okazję do wspólnej zabawy.

Cieszymy się, że królowa miała w naszej szkole swoje autentyczne święto.
Data dodania: 2022-03-20 21:43:09
Data edycji: 2022-08-29 00:31:14