Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Tłumacz języka migowego

[2021/22] Minitargi edukacyjne, czyli wizyta absolwentów SP 221

W poniedziałkowe popołudnie (11 kwietnia) w murach naszej szkoły miało miejsce niezwykłe wydarzenie. Na specjalne zaproszenie przybyło do nas pokaźne grono absolwentów naszej szkoły, aby opowiedzieć młodszym kolegom o swoich szkołach średnich.
Mogliśmy posłuchać ich wrażeń na temat liceów Staszica, Hoffmanowej i Kopernika. Adresastami tego przedsięwzięcia byli obecni ósmoklasiści. Spotkanie przebiegło w przemiłej, kawiarenkowej atmosferze przy herbacie i ciasteczkach. Od typowego dnia otwartego odróżniała je pełna swoboda i szczerość. Absolwenci otwarcie wskazywali zarówno mocne, jak i słabsze strony szkół, w których się znaleźli. Uczniowie słuchali z uwagą. Nie zabrakło też czasu na indywidualne rozmowy, w których jedni mogli odpowiedzieć drugim na ich wątpliwości.
Gośćmi specjalnymi byli Mateusz Dębowski i Tomasz Gródek, którzy prowadzą interesujący projekt klas olimpijskich w liceum Kopernika.

Niezwykle przyjemnie było obserwować tę międzyrocznikową integrację byłych i obecnych uczniów klas matematycznych. Mamy nadzieję, że stanie się to przyczynkiem do podobnych wydarzeń w przyszłości oraz pogłębiania więzi między wszystkimi, których łączy dwa dwa jedynka.
Dzisiejsze spotkanie przypomniało nam, jak silna to więź.
Data dodania: 2022-04-13 18:09:05
Data edycji: 2022-08-29 00:30:16
Ilość wyświetleń: 525

Kalendarz

Kalendarz

Współpracujemy z:

Informacje
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji PublicznejTłumacz języka migowego
Logo Facebook
Facebook