Światowy Dzień Matematyki, czyli królowa nauk dla wszystkich

W mijającym tygodniu obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Matematyki.
Codziennych miłośników matematyki u nas dostatek — klasy matematyczne liczą blisko 60 uczniów. Nadarzyła się świetna okazja, aby pasja naszych podopiecznych mogła rozlać się szerokim strumieniem po całej szkole i dotrzeć do innych klas.

Za organizację odpowiadała Marta Gródek, a wspierali ją — a jakże — prawie wszyscy uczniowie klas matematycznych. Ochotnicy podzielili się na 7 zespołów, a następnie przygotowali i przeprowadzili we wtorek niecodzienne lekcje matematyki dla wszystkich pozostałych klas od 5 do 8.
Przedsięwzięcie zgoła imponujące i wykonane z rozmachem!

• Klasy 5a, 5b, 6a, 6b i 7b rozwiązywały łamigłówki i zadania w ramach matematycznego escape roomu.